Tým

Áďa Kulštrunková Bára Šlapáková Hanny Řehořová Šárka Křepelková
Honza Kořínek Filip Jupíčert Kalčík Pavel Tinwi Černohorský


Člověk je tvor od přírody zvědavý, a tak ani já nejsem výjimkou. Někdy jen tak letmo nakukuju do pootevřených dveří, jindy třeba vejdu a zůstávám, či odcházím. Snažím se poznávat nové možnosti a objevovat nové cesty, i když i po těch starých se ráda procházím. A které dveře mívám často otevřené? Ty, které vedou do přednáškových sálů pro začínající studenty Biologie. Ty, které vedou k tvoření programů jak pro děti, tak i ty větší. Ty, které vedou k tvoření čehokoliv jiného. Ty, za kterými čekají lidé mně blízcí a někde i mé já. A také ty, které vedou tam, kde není žádných dveří zapotřebí, je vidět široko daleko a slyšet zpívat stromy a ptáky. Je jen na každém z nás, které dveře si troufneme otevřít a které zůstanou navždy zavřené.

Za deset let budu stejně zvědavě nakukovat a brát za kliku jako teď. Budu mít spoustu nových zkušeností, ať už pracovních, instruktorských nebo osobních. Do té doby poznám spoustu nových míst, přečtu velkou hromadu knih, hodně se nasměju a budu vědět, že na mě někde někdo čeká, a že když nebudu na některé dveře stačit, tak mi pomůže. A když se podívám zpátky, budu ráda za každý den, který přinesl něco zvláštního, za každičký den.

Instruktoři Brno

Instruktoři Brno jsou volné sdružení lidí, zabývajících se zážitkovou pedagogikou. Tvrdé jádro je tvořeno brněnskými vysokoškoláky. Na druhou stranu není nikterak vzácné potkat mezi námi třeba pětatřicetiletého pražáka. Jsme otevřená skupina, kde nezáleží na pohlaví, barvě pleti, vyznání a skoro je nám i jedno, ze které strany loupete banán...

Pořádáme akce zážitkové pedagogiky, týdenní, víkendové nebo jen odpolední, ať už zaměřené na sebepoznání, nebo prostě na zábavu. Mnohé jsou jedinečné a neopakovatelné. Jiné naopak mají mnohaletou tradici: šifrovací či městské hry Tmou, Sendvič a EXIT, víkendové recesní bojovky Moravské hvozdy a Trója, naučný HiTech a Země~Voda~Vzduch nebo také prázdninový týden ve středověku Tvrz.


Základní článek Hnutí Brontosaurus Orchis Brno

Volné sdružení lidí se společným zájmem o přírodu, životní prostředí, historické památky, a taky o neobyčejné zážitky, hry, vandry, tradiční i mladé sporty, rozvoj osobnosti a přípravu aktivit pro mládež.

Děláme pracovní akce na pomoc přírodě a památkám (název Orchis pochází od kosených bělokarpatských orchideových luk), zážitkové akce, vzdělávací kursy pro organizátory, sportovní turnaje, tradiční bál (opět ve spolupráci s IS Brno), celoročně sportujeme (volejbal, ringo…) a pořádáme večerní kluby (cestovatelská promítání, deskové hry, ekovečery, hudební atd.).