Tým

Áďa Kulštrunková Bára Šlapáková Hanny Řehořová Šárka Křepelková
Honza Kořínek Filip Jupíčert Kalčík Pavel Tinwi Černohorský


Často, když se večer před spaním zastavím, na chvíli se ponořím do sebe. Někdy jen sleduju svůj dech, někdy si i procházím v myšlenkách celý den a dívám se, co se povedlo, co míň a co by se dalo vylepšit. V těch myšlenkách je místo pro mé studium (úzce provázané s prací), pro irské tance, kterým věnuji nemálo energie (a taky dostávám nemálo zpět), pro pomáhání s děláním různých zážitkových akcí, pro instruktorování v lanovém centru a v neposlední řadě pro osobní život a přátele. V mém životě je (jako asi v lecjakém jiném) mnoho otevřených dveří, některé s ozdobným rámem, některé se zarezlými panty a někdy je docela nesnadné vybrat, kterými projít a které nechat zavřené. Jenže věci se budou měnit stále a tak je často lepší udělat nějakou volbu a jednat podle ní, nežli jen stát na místě… Konec konců, my si vybíráme, jaký bude náš život.

Deset let, fíha... To je dlouhá doba. Kde bych si přál být? Bydlet ve vlastním s fungující spokojenou rodinou, dělat práci, která nás nejen uživí, ale bude i k něčemu dobrá (často se tohle hledá špatně, takže třebas dvě práce po půl úvazku). Tělesně na tom snad budu tak, abych i v té době ještě mohl tancovat. Když se vyskytne sem-tam nějaká (zážitkově) pedagogická činnost, budu rád. A kde budu skutečnš? To se mě ptejte za deset let.
Instruktoři Brno

Instruktoři Brno jsou volné sdružení lidí, zabývajících se zážitkovou pedagogikou. Tvrdé jádro je tvořeno brněnskými vysokoškoláky. Na druhou stranu není nikterak vzácné potkat mezi námi třeba pětatřicetiletého pražáka. Jsme otevřená skupina, kde nezáleží na pohlaví, barvě pleti, vyznání a skoro je nám i jedno, ze které strany loupete banán...

Pořádáme akce zážitkové pedagogiky, týdenní, víkendové nebo jen odpolední, ať už zaměřené na sebepoznání, nebo prostě na zábavu. Mnohé jsou jedinečné a neopakovatelné. Jiné naopak mají mnohaletou tradici: šifrovací či městské hry Tmou, Sendvič a EXIT, víkendové recesní bojovky Moravské hvozdy a Trója, naučný HiTech a Země~Voda~Vzduch nebo také prázdninový týden ve středověku Tvrz.


Základní článek Hnutí Brontosaurus Orchis Brno

Volné sdružení lidí se společným zájmem o přírodu, životní prostředí, historické památky, a taky o neobyčejné zážitky, hry, vandry, tradiční i mladé sporty, rozvoj osobnosti a přípravu aktivit pro mládež.

Děláme pracovní akce na pomoc přírodě a památkám (název Orchis pochází od kosených bělokarpatských orchideových luk), zážitkové akce, vzdělávací kursy pro organizátory, sportovní turnaje, tradiční bál (opět ve spolupráci s IS Brno), celoročně sportujeme (volejbal, ringo…) a pořádáme večerní kluby (cestovatelská promítání, deskové hry, ekovečery, hudební atd.).